Archiwum kategorii: Leki i suplementy

Jak rozpoznać przerost prostaty? Objawy i leczenie

Jak rozpoznać przerost prostaty?

Osoby, które mają problem z oddawaniem moczu, czując przy tej czynności ból czy parcie na pęcherz, mogą cierpieć na powiększenie prostaty. Nawet łagodny przerost prostaty i niewielkie powiększenie prostaty to spory problem, dlatego też osoba z takimi objawami powinna zgłosić się do lekarza urologa, który wykona niezbędne badania i odnajdzie przyczynę powiększonego narządu. Zdecydowanie najczęściej w procesie diagnozy okazuje się, że osoba z wymienionymi wcześniej objawami cierpi na przerost prostaty. Najczęściej też dolegliwość ta dotyczy mężczyzn, szczególnie po 50. roku życia, u których też znaczenie może mieć powiększony gruczoł krokowy.

Prostata – leczenie naturalne warte uwagi

Prostata – leczenie naturalne

Leczenie prostaty zależy od zdiagnozowanej choroby. W popularnych dolegliwościach, takich jak przerost lub zapalenie stercza mogą wystarczyć domowe sposoby lub też leczenie prostaty ziołami. Jednakże przy długotrwałych problemach lepiej jest sięgnąć po farmaceutyki. Jak zatem leczyć prostatę?

Prostata – leki na powiększony gruczoł krokowy

Prostata – leki na powiększony gruczoł krokowy

Gruczoł krokowy to narząd występujący wyłącznie u mężczyzn. Wraz z wiekiem posiada tendencję do rozrostu a także tworzenia się zmian nowotworowych. Jednak jedną z najczęstszych przypadłości, występujących w każdym wieku, jest zapalenie stercza. Jakie leki stosować przy tych dolegliwościach? Które medykamenty pomogą w przypadku poważniejszego stanu naszej prostaty? Odpowiedzi na te pytanie znajdziesz w artykule!