Archiwum kategorii: Leczenie i zapobieganie

Badanie prostaty – obowiązek każdego mężczyzny

Mężczyźni powinni regularnie badać prostatę. Profilaktyka prostaty jest szczególnie ważna po 40 roku życia. Badania pozwalają wykryć najczęstsze choroby prostaty, takie jak łagodny przerost czy zapalenie gruczołu krokowego, a jednocześnie wprowadzić skuteczne leczenie i usunąć uciążliwe dolegliwości. Jednak jakie badania rozróżniamy? I dlaczego badanie prostaty nie może być ewentualnością, a wręcz powinno być obowiązkiem każdego… Czytaj dalej »

Zapalenie prostaty – jak sobie z nim poradzić?

Ból i problemy z oddawaniem moczu często świadczą o zapaleniu prostaty. W przeciwieństwie do przerostu stercza, schorzenie to może dotknąć mężczyzn w każdym wieku. zapalenie prostaty przyczyny ma różnorodne, a właśnie od nich często zależy dobór właściwego leczenia. W artykule odpowiemy na regularnie zadawane pytania jak rozpoznać i przede wszystkim jak leczyć zapalenie prostaty u… Czytaj dalej »

Dieta przy prostacie i inne naturalne sposoby walki

Powiększona prostata to powszechna przypadłość, która najczęściej dotyka mężczyzn po 50. roku życia. Przerost gruczołu krokowego powoduje problemy z oddawaniem moczu, nasilające się w miarę postępu choroby. Na szczęście schorzenie to można z powodzeniem leczyć, także domowymi sposobami.

Kim jest lekarz od prostaty?

Zapalenie gruczołu krokowego jest poważną chorobą, która w znacznym stopniu niszczy, jakość życia mężczyzn. Ale ze względu na to, że problem jest głęboko intymny, nie każdy wie, który specjalista to lekarz od prostaty. Być może, z powodu ich nieśmiałości lub nieświadomości powagi sytuacji, większość mężczyzn opóźnia wizytę u lekarza, gdy pojawiają się pierwsze objawy choroby,… Czytaj dalej »