Prostata – leczenie naturalne warte uwagi

Prostata – leczenie naturalne

Leczenie prostaty zależy od zdiagnozowanej choroby. W popularnych dolegliwościach, takich jak przerost lub zapalenie stercza mogą wystarczyć domowe sposoby lub też leczenie prostaty ziołami. Jednakże przy długotrwałych problemach lepiej jest sięgnąć po farmaceutyki. Jak zatem leczyć prostatę?
Spis treści artykułu – kliknięcie przeniesie do odpowiedniego akapitu

W przypadku problemów z prostatą leczenie naturalne ma wiele różnych wariantów

Przerost prostaty najczęściej objawia się problemami z oddawaniem moczu. Kiedy posiada łagodną postać, wówczas można zastosować leczenie naturalne. W cięższych przypadkach niezbędne jest stosowanie innych metod. Poniżej przedstawiamy porównanie dwóch podstawowych wariantów leczenia.

  • Przerost prostaty – leczenie naturalne:  w naturalnym leczeniu tego schorzenia gruczołu krokowego najlepiej sprawdzają się takie zioła jak pokrzywa (działa moczopędnie) czy wierzbownica drobnokwiatowa (stosuje się ją w przypadku zapalenia pęcherza i cewki moczowej). Bardzo skuteczna w przypadku przerostu prostaty jest także palma sabałowa, która potrafi zahamować rozrost stercza a nawet zniwelować problemy z oddawaniem moczu.
  • Przerost prostaty – leczenie tradycyjne: w przypadku, gdy decydujemy się na konwencjonalne metody leczenia prostaty, zazwyczaj terapia skupia się na środkach rozkurczających. Rozluźnienie mięśni gładkich cewki moczowej pozwoli na zniwelowanie bólu przy oddawaniu moczu. W przypadku ostrej postaci przerostu stercza lekarz może zdecydować o wdrożeniu leków hormonalnych, które nie tylko zahamują rozrost gruczołu krokowego, ale i pozwolą zmniejszyć prostatę nawet o 20%.

Domowe sposoby zaczynamy od zmian nawyków żywieniowych

Leczenie prostaty domowym sposobem można stosować nie tylko w przypadku przerostu tego gruczołu, lecz także w przypadku zapalenia stercza. W pierwszej kolejności warto zadbać o prawidłową dietę. Dostarczenie organizmowi odpowiednich dawek witaminy E i C pozwoli na szybsze zwalczenie infekcji prostaty. Jednak sama dieta nie pomoże! W przypadku prostaty leczenie naturalne musi się opierać na poszczególnych ziołach.

Leczenie prostaty ziołami – czyli jakimi?

Skuteczna terapia leczenia prostaty powinna opierać się nie tylko na łagodzeniu takich objawów jak ból czy problemy z oddawaniem moczu, ale również eliminować przyczynę zapalenia. A tych może być wiele: od zwykłego zakażenia grzybicą, przez choroby weneryczne po infekcje wirusowe. W każdej z tych sytuacji można jednak sięgnąć po zioła, które przyniosą ulgę. Jakie zioła stosować na prostatę?

  • pokrzywa – najlepiej jest ją podawać w formie herbatki. Działa oczyszczająco i moczopędnie. Doskonale uzupełnia poziom mikro- i makroelementów, które wspomogą proces rekonwalescencji;
  • zielona herbata – wspomaga oczyszczanie się organizmu z toksyn i bakterii;
  • kora afrykańskiej śliwy – specyfik, który jest dedykowany mężczyznom ze względu na dobroczynny wpływ na prostatę i zapobieganie jej przerostom;
  • nasiona dyni – również oczyszczają organizm;
  • palma sabałowa – niezwykle skuteczna w sytuacji, gdy zapalenie jest wynikiem przerostu gruczołu krokowego. Zmniejsza ucisk na cewkę moczową i ułatwia proces leczenia.
Źródła:
  1. Oczyszczanie organizmu z toksyn, Katarzyna Jura, e-bookowo, 2015, ISBN: 8378594793, 9788378594796
  2. The Natural Prostate Cure: A Practical Guide to Using Diet and Supplements for a Healthy Prostate, Roger Mason, Safe Goods, 2000, ISBN: 1884820611, 9781884820618

Dodaj komentarz