Jak rozpoznać przerost prostaty? Objawy i leczenie

Jak rozpoznać przerost prostaty?

Osoby, które mają problem z oddawaniem moczu, czując przy tej czynności ból czy parcie na pęcherz, mogą cierpieć na powiększenie prostaty. Nawet łagodny przerost prostaty i niewielkie powiększenie prostaty to spory problem, dlatego też osoba z takimi objawami powinna zgłosić się do lekarza urologa, który wykona niezbędne badania i odnajdzie przyczynę powiększonego narządu. Zdecydowanie najczęściej w procesie diagnozy okazuje się, że osoba z wymienionymi wcześniej objawami cierpi na przerost prostaty. Najczęściej też dolegliwość ta dotyczy mężczyzn, szczególnie po 50. roku życia, u których też znaczenie może mieć powiększony gruczoł krokowy.

Spis treści artykułu – kliknięcie przeniesie do odpowiedniego akapitu

  1. Rozrost gruczołu krokowego u mężczyzn
  2. Objawy rozrostu gruczołu prostaty
  3. Rekomendowane leki na przerost prostaty
  4. Podsumowanie i nasza rekomendacja

Przerośnięta prostata u mężczyzny

Wedle normalizacji przerost prostaty (icd 10: N40) ma swoje określone warunki. Dlatego właśnie prawidłowe wymiary prostaty powinny mieścić się w granicach 40/35/35. Jak więc rozpoznać, że doskwiera nam powiększona prostata? Wymiary takiej prostaty są większe od tych podanych za normę. Zbyt duży rozrost prostaty, a nawet przebiegający jak łagodny rozrost prostaty, powoduje wtedy właśnie zbyt mocne parcie moczu na pęcherz, a w konsekwencji też bardzo silny ból. Znaczny przerost prostaty mogą nam sygnalizować też takie objawy jak:

  • poczucie niedokładnego opróżnienia pęcherza,
  • bardzo częste oddawanie moczu,
  • trudności z oddaniem moczu,
  • niekontrolowane wycieki moczu,
  • przerywane oddawanie moczu.

Nawet bardzo subtelny przerost gruczołu krokowego może powodować bardzo podobnie zwodzące objawy

Objawów tych nie należy w żadnym wypadku lekceważyć. W przeciwnym razie może dojść do licznych powikłań, które mogą okazać zdecydowanie bardziej uciążliwe. Niezgłoszenie się do urologa z tym problemem może doprowadzić chociażby do infekcji dróg moczowych. Urolog pomoże także w znalezieniu przyczyn. A przerost prostaty przyczyny mogą być bardzo różne. Te z kolei pociągną za sobą szereg innych powikłań takich jak:

  • krew w moczu,
  • kamienie w pęcherzu,
  • kompletna niezdolność do oddawania moczu.

Dlatego też, jeśli objawy zaczynają pokazywać się regularnie, trzeba niezwłocznie udać się do urologa. A najlepiej już wcześniej zapobiegać takim sytuacjom.

Przerost prostaty – objawy i leczenie farmakologiczne

Kiedy wymienione wyżej przerost prostaty objawy nie dają już spokoju i są bardzo nasilone, wtedy tak jak zostało powiedziane, należy udać się do lekarza. Jednak można też zapobiec takiej sytuacji, ponieważ na rynku dostępna jest cała masa leków, które mogą pomóc. Zazwyczaj ich oddziaływanie na prostatę jest bardzo pozytywne i bardzo rzadko zdarzają się jakieś skutki uboczne.

  • Jednym z leków na prostatę, dostępnym na rynku, są chociażby tabletki Prostamol Uno. Tabletki te łagodzą wszystkie objawy związane z łagodny przerost prostaty.
  • Innym podobnym lekiem są tabletki Prostatan, które działają bardzo podobnie, jednak atakują bezpośrednio problemy z prostatą – nie ich objawy.
  • Dostępne są także różne suplementy diety, złożone z różnych składników roślinnych oraz witamin i minerałów takie jak ProstiMen. Ich działanie jednak jest niepewne, a przy tym mogą prowadzić do wielu skutków ubocznych.

Warto zaznaczyć, że na przerost prostaty leczenie naturalne potrafi przynosić naprawdę bardzo dobre rezultaty  – dlatego zawsze wybierajmy suplementy, które posiadają same naturalne składniki.

Kiedy doskwiera nam powiększona prostata, pomogą nam kapsułki Prostolan!

Nowoczesne rozwiązania jeśli chodzi o skład produktu, a także odpowiednie ich wyważenie sprawiają, że Prostolan bez problemu łagodzi wszystkie objawy przerostu prostaty. Dzięki temu też Prostolan działa zdecydowanie szybciej od innych leków dostępnych na rynku, jak chociażby te wymienione wyżej. Efekt pozostaje na długo, dlatego nie trzeba co chwilę dokupować większej ilości kapsułek. Każda osoba, która cierpi na przerost prostaty, powinna przyjmować Prostolan. Te tabletki pomogą jej wrócić do pełni zdrowia.

Źródła:
  1. Prostata: naturalne metody leczenia, Ray Sahelian, Mada, 1999, ISBN: 8386170425, 9788386170425
  2. Prostate: Basic and Clinical Aspects, Rajesh K. Naz, Taylor & Francis, 1997, ISBN: 0849331595, 9780849331596

Dodaj komentarz