Leczenie prostaty. Jak się za to zabrać?

Leczenie prostaty zależy od zdiagnozowanej choroby. W popularnych dolegliwościach, takich jak przerost lub zapalenie stercza mogą wystarczyć domowe sposoby lub też leczenie prostaty ziołami. Jednakże przy długotrwałych problemach lepiej jest sięgnąć po farmaceutyki. Jak zatem leczyć prostatę?

Leczenie prostaty

Przerost prostaty najczęściej objawia się problemami z oddawaniem moczu. Kiedy posiada łagodną postać, wówczas można zastosować leczenie naturalne. W cięższych przypadkach niezbędne jest stosowanie innych metod.

  • przerost prostaty – leczenie naturalne:  w naturalnym leczeniu tego schorzenia gruczołu krokowego najlepiej sprawdzają się takie zioła jak pokrzywa (działa moczopędnie) czy wierzbownica drobnokwiatowa (stosuje się ją w przypadku zapalenia pęcherza i cewki moczowej). Bardzo skuteczna w przypadku przerostu prostaty jest także palma sabałowa, która potrafi zahamować rozrost stercza a nawet zniwelować problemy z oddawaniem moczu.
  • przerost prostaty – leczenie tradycyjne: w przypadku, gdy decydujemy się na konwencjonalne metody leczenia prostaty, zazwyczaj terapia skupia się na środkach rozkurczających. Rozluźnienie mięśni gładkich cewki moczowej pozwoli na zniwelowanie bólu przy oddawaniu moczu. W przypadku ostrej postaci przerostu stercza lekarz może zdecydować o wdrożeniu leków hormonalnych, które nie tylko zahamują rozrost gruczołu krokowego, ale i pozwolą zmniejszyć prostatę nawet o 20%.

Prostata – leczenie innych chorób

Leczenie prostaty domowym sposobem można stosować nie tylko w przypadku przerostu tego gruczołu, lecz także w przypadku zapalenia stercza. W pierwszej kolejności warto zadbać o prawidłową dietę. Dostarczenie organizmowi odpowiednich dawek witaminy E i C pozwoli na szybsze zwalczenie infekcji prostaty. Jednak sama dieta nie pomoże! W przypadku prostaty leczenie naturalne musi się opierać na poszczególnych ziołach. Jakich?

Zioła na zapalenie prostaty

Skuteczna terapia leczenia prostaty powinna opierać się nie tylko na łagodzeniu takich objawów jak ból czy problemy z oddawaniem moczu, ale również eliminować przyczynę zapalenia. A tych może być wiele: od zwykłego zakażenia grzybicą, przez choroby weneryczne po infekcje wirusowe. W każdej z tych sytuacji można jednak sięgnąć po zioła, które przyniosą ulgę. Jakie zioła stosować na prostatę?

  • pokrzywa – najlepiej jest ją podawać w formie herbatki. Działa oczyszczająco i moczopędnie. Doskonale uzupełnia poziom mikro- i makroelementów, które wspomogą proces rekonwalescencji;
  • zielona herbata – wspomaga oczyszczanie się organizmu z toksyn i bakterii;
  • kora afrykańskiej śliwy – specyfik, który jest dedykowany mężczyznom ze względu na dobroczynny wpływ na prostatę i zapobieganie jej przerostom;
  • nasiona dyni – również oczyszczają organizm;
  • palma sabałowa – niezwykle skuteczna w sytuacji, gdy zapalenie jest wynikiem przerostu gruczołu krokowego. Zmniejsza ucisk na cewkę moczową i ułatwia proces leczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *